RADYU

Yaşar Üniversitesi Radyosu

Current track

Title

Artist


KARİYERİNİ SAĞLIKLI YAŞA

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’dan Dünya Radyo Günü’ne özel program… Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konukları Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç ile sosyal medya, selfie akımı, FOMO ve JOMO kavramları üzerine; Dr. Öğr. Üyesi Ebru Gökaliler ile de duygularımızı ifade etmenin son dönemdeki en popüler örneği […]

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Rektörü ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candeğer Yılmaz. Programın konusu ise endokrin hastalıklar (Diabet, obezite, osteopooz, tiroid, infertilite, aşırı boy uzaması, böbreküstü bezi hastalıkları, kıllanma). Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fezal Özdemir. Programın konusu ise yanıklar, benler ve deri hastalıkları. Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münevver Erdinç. Programın konusu ise göğüs hastalıkları (Bronşit, zatürre, tüberküloz (Verem), öksürük, sigaranın zararları, KOAH, akciğer kanseri, uyku apnesi, horlama ve mesleki akciğer hastalıkları. Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Aydoğdu. Programın konusu ise ortopedik hastalıklar ve travmatoloji. Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Yücebilgin. Programın konusu ise kadın hastalıkları ve doğum. Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşenur Oktay ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rasih Yılmaz. Programın konusu ise meme hastalıkları ve görüntüleme teknikleri. Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cüreklibatır. Programın konusu ise ürolojik hastalıklar (Böbrek hastalıkları, böbrek taşı, idrar yolu enfeksiyonları, prsotat, kısırlık, HPV ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar). Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kubilay Demirağ. Programın konusu ise yatan hastalarda beslenme. Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.

Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın bu haftaki konuğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevgi Mir. Programın konusu ise çocuklarda böbrek – üriner sistem sağlığı ve hastalıkları. Kariyerini Sağlıklı Yaşa’nın diğer bölümlerini dinlemek için tıklayınız.