RADYU

Yaşar Üniversitesi Radyosu

Current track

Title

Artist


CAZ CÜMLELERİ

Yaşar Üniversitesi’ni Spotify’da takip etmek için buraya tıklayın. Blues, Bebop ve Gospel stillerinden özellikler taşıyan Hard Bop stili Caz dünyasını 1950’lerde derinden etkileyen bir stil olarak yerini aldı. Müzik dünyasında iz bırakan değerli caz müzisyenlerini konu alan bu programda Ahenk Meşinci’nin sunumuyla, bu bölümde, bu stilin kökenlerine inip Art Blakey and the Jazz Messengers, Miles […]

Yaşar Üniversitesi’ni Spotify’da takip etmek için buraya tıklayın. Müzik dünyasında iz bırakan değerli caz müzisyenlerini konu alan bu programda Ahenk Meşinci’nin sunumuyla caz dünyasında önemli bir yeri olan, 15 Grammy ödüllü müzisyen Michael Brecker’nun hayat hikayesini, kariyer basamaklarını tırmanırken yaşadıklarını, farklı caz türleri arası yolculuğunu ve en önemli eserlerini dinliyoruz.

Yaşar Üniversitesi’ni Spotify’da takip etmek için buraya tıklayın. Müzik dünyasında iz bırakan değerli caz müzisyenlerini konu alan bu programda Ahenk Meşinci’nin sunumuyla Pat Martino’nun hayat hikayesini, hafıza kaybı süreçlerini ve en önemli eserlerini dinliyoruz.