RADYU

Yaşar Üniversitesi Radyosu

Current track

Title

Artist


Dünya Radyo Günü

Event info
Date: 13 Şubat 2020
Time: 15:00
Website: https://en.unesco.org/commemorations/worldradioday
Details

Birleşmiş Milletler tarafından benimsenen Dünya Radyo Günü her yılın 13 Şubat gününde kutlanıyor.

Radyo yayıncıları arasındaki uluslararası işbirliğini geliştirmek ve yayın araçları üzerinden bilgiye erişim, ifade özgürlüğü ve toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek için başlıca ağların ve toplumsal radyoların teşvik edilmesi amacıyla 25 Ekim-10 Kasım 2011 tarihlerinde yapılan 36. UNESCO Genel Konferansı’nda 13 Şubat’ın “Dünya Radyo Günü” olarak ilan edilmesine karar verildi.

Önceki yıllarda “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi”, “Gençlik”, “Olağanüstü Hal ve Felaket Durumlarında Radyo”, “Radyo Sensin”, “Radyo ve Spor” ve “Radyo: Diyalog, Hoşgörü ve Barış” gibi temalarla kutlanan Dünya Radyo Günü’nün 2020 yılındaki teması “Radyo ve Çeşitlilik” olarak belirlendi.

Biz de radYU ailesi olarak radyomuzdaki çeşitliliği ortaya koymak, programcılarımızın pek bilinmeyen yönlerini ortaya çıkarmak ve onları daha yakından tanımak amacıyla 13 Şubat 2020 saat 15.00’te Dünya Radyo Günü Özel yayınında tüm programcılarımızla buluşacağız. Çok keyifli olacağını düşündüğümüz özel yayınımızı kaçırmayın.